UŽÍVATEĽ NEPRIHLÁSENÝ
Registrácia    Login
Cena :0 € Počet položiek:0
 
Správy od vody
Lov kaprov v trávach

Práve začalo moje najmilšie ročne obdobie-leto. S ním sa samozrejme dostavujú aj problémy pri love kaprov. Na väčšine jazier, teda aspoň na tých v mojom okolí, sa rozmnožujú obrovské polia vodných rastlín. Na týchto miestach sa však zdržuje v tomto čase väčšina rýb, a práve tu sa snažím ukladať svoje návnady a nástrahy. Viem, že leto nieje práve najľahším časom pre ulovenie ryby aj napriek tomu, že voda je dostatočne teplá a ryby aktívne. Tento čas je ovplyvnený vysokým množstvom prirodzenej potravy vo vode, vysokými teplotami vody a tým zníženým obsahom kyslíka vo vode.

V tomto čase záleží na premyslenej taktike, kvalitných nástrahách a presnej lokalizácii lovného miesta. Lokalizácia? Áno, presne lokalizácia je to najdôležitejšie, nakoľko lovím v húštinách vodných tráv, tam kde sa ryby v tomto čase najradšej zdržujú. K zakŕmeniu používam boilies Red Spice Fish v rôznych veľkostiach od 18mm až po 30mm, ktoré používam aj ako nástrahu, a to buď samostatne, alebo v kombinácii s plavačkou Scoberry . Partikel  úplne vynechávam, nakoľko by takéto  kŕmenie prilákalo veľa bielych rýb. Síce by to bolo čiastočne pozitívne, pleskáče by kŕmne miesto pekne uplratali do posledného zrnka aj s trávinami, no aj napriek tomu tento druh kŕmenia vynechávam, aby som si nočné návštevy pleskáčov ušetril a mohol sa vyspať. A keď sa už ozve môj signalizátor, mal by to byť kapor. A presne tak to bolo pri mojej poslednej návšteve pri vode, kedy sa mi podarilo uloviť krásnych lyscov.

Váš Felix Kaczmarek. Successful Baits DE

 
COPYRIGHT © URBANCARP.SK 2012 ÚVOD  |   OBCHODNÉ PODMIENKY  |   O NÁS  |   SPRÁVY OD VODY  |   ČLÁNKY / VIDEÁ  |   KONTAKT DESIGNED BY ARTLANDIA