UŽÍVATEĽ NEPRIHLÁSENÝ
Registrácia    Login
Cena :0 € Počet položiek:0
 
Správy od vody
Talianske dobrodružstvo

Počas dlhej, priam až nekonečnej zimy, kedy sa prakticky nedalo chytať sme s členom Nášho tímu Danielom Nemcom,venovali takmer všetok voľný čas do hladania lokality, vhodnej pre lov kaprov. Po dlhom zvažovaní padla voľba na Taliansko.
Termín odchodu bol kvôli pracovným povinnostiam stanovený už dlhšiu dobu na 16.apríl, a tak sme posledný mesiac pozorne
sledovali, ako sa vyvíja počasie v danom regióne. Najviac sme sa totiž obávali, že na kapry príde obdobie rozmnožovania sa, a tým pádom nebudú príliš pri chuti.
Prišiel deň D a my vyrážame na dlhú  cestu. Našťastie kilometre ukrajujeme pomerne rýchlo a plný adrenalínu a očakávania rozoberáme taktiky, ktoré sme sa rozhodli na danej lokalite aplikovať.
Po 15tich hodinách sme konečne na brehu nami vytipovaného revíru a zisťujeme situáciu s voľnými miestami. Jedno, z nami vytipovaných je voľné.  Dávame sa ešte do reči s Talianskymi rybármi a potvrdzujú nám, že nami vybrané miesto patrí medzi tie lepšie.
Fúkame člny, nakladáme všetko vybavenie a odchádzame na lovné miesto. Kým sme postavili tábor bola noc a unavený líhame do postelí.
  Hneď ráno sa venujeme hľadaniu lovných miest a príprave udíc. Dno nieje príliš členité, no podarilo sa nám nájsť miesta so zatopenými kríkmi. Práve do týchto miest vkladáme naše nádeje.
Osadili sme tri bójky, pričom jednu z nich  sme mali s Danom spoločnú. A práve na nej sme sa rozhodli masívne kŕmiť na veľkú plochu.
Ako sa hneď druhú noc ukázalo, nebol to dobrý nápad, nakoľko nám na toto miesto nabehla biela ryba. Nezostávalo nič iné, len poriadne ubrať na kŕmnych dávkach a spoliehať, že biele ryby naše miesto opustia.
To sa napokon aj stalo, keď zábery prichádzali skôr sporadicky no váhové kategórie rýb sa stupňovali.
   Na mojej druhej bójke som urobil len jeden záber a tak som sa po 4 dňoch rozhodol jednou udicou ryby hľadať v rôznych hĺbkach a vzdialenostiach, no nepodarilo sa mi nájsť produktívnejšie miesto. Dano bol na tom úplne inak. Našiel totálny hot-spot a "jazdilo" mu to takmer pravidelne, no o tom Vás bude
informovať vo svojej správe od vody.
  Celkovo sme strávili  pri vode 10 dní, aj keď sme chytali len 8, nakoľko jeden deň po búrke nebolo možné chytať, keďže naplavilo na vodu stromy a staré konáre a nepomáhali ani backleady,  a deň pred odchodom sme strávili vybavovaním nových pneumatík a spisovaním zápisnice na polícii,keďže nám všetky štyri prepichli pravdepodobne užívači bieleho prášku a zelenej rastliny. Takže sme sa presvedčili , že nielen u nás , ale aj vo svete sa nájdu ľudia, ktorím vadí cudzí majetok.

   Za toto obdobie sa mi podarilo zdolať šesť rýb o hmotnostiach 13kg, 13,9kg, 15,40kg 16,70kg 18kg a napokon aj môj nový osobák 24,90kg.
Najúspešnejšie boilies bolo Pacific Fish + Lobster v kombinácii s plavačkou. A to buď neutral plavačkou dipovanou v esencii lobster alebo Neon Red Spice Fish .
Pár rýb sme zdolali aj na Hook baits Maple Cream a Enduro Holli Rhone Liver .

Náväzce som  používal buď kombinované, ktoré pozostávali zo Stiff linku 30lb a šnúrky Silky Soft ,  alebo stužené zo šnúrky Osprey Sabre Stiff Combi-Braid 24lb.
Z háčikov nám troch stálych favoritov Kurv Shank a Wide Gape od Kordy  a Centurion 2000 . Počas celej výpravy som nestratil ani jednu rybu, takže do budúcna nebudem
experimentovať s inými háčikmi.
Na záver sa chcem poďakovať Jerrymu, ktorý nám hodne pomohol s novými pneumatikami a pri tlmočení, keďže Taliansky policajti aj carabinieri nemali chuť a asi ani nevedeli komunikovať anglicky.

Za team Urbancarp&Successful Baits

Ján Urban

 
COPYRIGHT © URBANCARP.SK 2012 ÚVOD  |   OBCHODNÉ PODMIENKY  |   O NÁS  |   SPRÁVY OD VODY  |   ČLÁNKY / VIDEÁ  |   KONTAKT DESIGNED BY ARTLANDIA