UŽÍVATEĽ NEPRIHLÁSENÝ
Registrácia    Login
Cena :0 € Počet položiek:0
 
Správy od vody
Talinske dobrodružstvo II

Ako sme sľúbili, prinášame Vám report z prvej tohtoročnej výpravy  od Daniela Nemca, ktorý sa spolu s Jánom Urbanom vydal za Talianskymi kaprami.

 

Po dlhej zime prišiel očakávaný deň "D".  Auto je naložené a ja a Jano vyrážame na dlhú cestu. Po 15 hodinách jazdy sa pred nami zjavuje jazero na ktorom sme sa rozhodli skúsiť šťastie. Po takmer nekonečnom vykladaní vecí z auta, prichádza čas na preplavenie sa na lovné miesto.   Kým sme postavili bivaky a povykladali všetky veci, zastihla nás noc, a tak líhame do postelí plný očakávania, čo nás v nasledujúcich dňoch čaká.

Ráno mapujeme dno a ukladáme bójky.  Rozhodol som sa chytať dvomi udicami na spoločnej a jednu som vozil asi 60m pozdĺž  brehu. Práve z tohto miesta mi prišla prvá ryba výpravy, hneď prvú noc lovu. Krásny 13 kg šupináč nám dodáva pocit šťastia a  zadosťučinenia , za všetok vynaložený čas, spojený s plánovaním a zbieraním informácií o tomto jazere.

Na tretí deň, keďže na spoločnej bójke sme mali  "nasťahované" biele ryby, som sa rozhodol, že strávim čas hľadaním nového lovného miesta. Po asi dvoch hodinách v člne sa mi podarilo nájsť miesto so zatopenými kríkmi a obrovským balvanom. Usúdil som, že by sa mohlo jednať o dokonalú skrýšu, a tak ani neváham a vyvážam na toto miesto jednu palicu.

Hneď nasledujúce ráno sa tento môj úsudok ukázal ako správny, keď nás od raňajok vytrhla neskutočná jazda. Naskakujeme do člna a vyrážame za kaprom. Po krátkom boji sa v podberáku ocitá jeden z miestnych mohykánov. Hneď mi bolo jasné, že sa jedná o môj nový osobák, len ma cestou k brehu mrzel ten minimálny súboj. Všetko sa to však rozplynulo a mňa zaplavil pocit šťastia, keď váha ukázala po odpočítaní podložky neuveriteľných 20,4kg.

Z tohto miesta mi chodili jazdy takmer pravidelne, a tak mnou zvolenú taktiku kŕmenia 10timi guličkami ku montáži som nemenil.

Šiesty deň sa stala vec o ktorej sme  nesnívali  ani v tom najkrajšom sne a navždy sa nám vryje do pamäti. V rozpätí 30 minút sa nám podarilo uloviť 3 krásnych kaprov. Janov mal neuveriteľných 24,9kg, čo je jeho nový rekord a moji 13kg a 21kg. Druhýkrát vylepšený osobák!! Zaplavila nás obrovská eufória, čo som okomentoval slovami : "A potom si nevypi"Sealed

 Na tejto výprave sa mi podarilo celkom uloviť 14 rýb, pričom najmenší kapor vážil 7kg. 

Používal som tri druhy boilies. Lake Wizard , Monster´s Paradise a   Pacific Fish+Lobster.  Všetky tri fungovali spoľahlivo, Pričom Pacific Fish mi chytil obe ryby cez 20kg.   Moje montáže sa skladali zo stuženej šnúrky  SOUL Strip Easy Stiff 25lb a háčika Centurion 2000 č.4 .

 

    Toto jazero nám učarovalo, a tak sme si s Janom sľúbili, že sa naň vrátime , a po úspešnom zahájení  tu aj sezónu ukončíme. Jediné čo by sme tu už nechceli zažiť, sú prepichnuté gumy na aute a papierovačky s carabiniermiLaughing

 

Za team Urbancarp  Daniel Nemec.

 
COPYRIGHT © URBANCARP.SK 2012 ÚVOD  |   OBCHODNÉ PODMIENKY  |   O NÁS  |   SPRÁVY OD VODY  |   ČLÁNKY / VIDEÁ  |   KONTAKT DESIGNED BY ARTLANDIA