UŽÍVATEĽ NEPRIHLÁSENÝ
Registrácia    Login
Cena :0 € Počet položiek:0
 
Správy od vody
Májové prekvapenie

Po mojom Talianskom výlete, som si aj kvôli pracovným povinnostiam dal od rýb chvíľku oddych. Avšak s prichádzajúcim júnom, som sa nevedel dočkať kedy opäť vyrazím k vode. Nakoniec som neodolal a ešte pred oficiálnym začiatkom som sa rozhodol navštíviť vodu MsO, kde bola udelená výnimka od 15.mája.

Jadná sa o Gálovanskú zátoku, ktorá je popod diaľnicu a železničnú trať prepojená s Liptovskou Marou. Keďže už pár dní bolo krásne slnečné počasie, predpokladal som, že kapry sa prídu vyhrievať práve sem do plytších častí zátoky.

Deň pred samotným lovom som sa rozhodol preskúmať, či tento môj úsudok je správny. Už pri príchode k vode mi bolo jasné, že som sa nemýlil, keď menšie kapry v "milostnom"  opojení, takmer vyskakovali na breh. Neváhal som a nakobroval do vody 1kg boilies eXpress brusinka   a 1kg boilies Lake Wizard . Stávil som tu ešte asi hodinu sledovaním kaprov, no nepodarilo sa mi zazrieť ani jedného väčšieho kapra. Nevadí, aj tak som bol presvedčený, že ráno sa sem vyberiem. Však nie vždy je rybačka o rybách nad 10kg.

Na druhý deň celý nedočkavý už o štvrtej ráno nahadzujem svoje udice asi 40m od brehu, kde sa hĺbka pohybovala okolo 1-2m. Na každú udicu pridávam ešte PVA pančuchu, ktorú plním Groundbait Stickmixom Spicy Liver , ktorý som navlhčil Liquidom Spicy Liver.

Okolo 10tej doobedu mi prichádza prvý záber a ja podoberám asi 4kg bojovníka, ktorý neodolal eXpresske brusinka, doplnenej o 12mm plavačku ananás. Opatrne ho púšťam a znovu nahadzujem udicu. V tom čase vo mne panoval pocit spokojnosti, nakoľko som túto zátoku plánoval navštíviť už aj počas minulých rokov, no vždy v máji, bola kvôli vysokej vodnej hladine v plytkých častiach nechytateľná. V tom ma z mojich myšlienok vytrhne rev môjho signalizátora na udici s Wizardom .  S citom zasekávam a v tom vidím na hladine, kde som mal nahodenú montáž, asi 4m pás zakalenej vody. Kapra nie a nie zastaviť a mne bolo hneď jasné, že to to bude ryba dobre cez 10kg. Po asi 15minútach sa kapor ocitá v podberáku.  Ukladám ho na podložku a vybaľujem y podberáka a v tom malý sok! Však ja ho poznám!!! Bol to kapor, ktorého chytil bratranec asi pred 4 rokmi na Liptovsej Mare, a vtedy mu navážil 16,4kg. Dokonca myslím, že dodnes je to jeho osobák. Samozrejme váha ostala doma a tak mu len odhadujem okolo 15-16kg, no bolo mi to viacmenej jedno. Viac ma tešil fakt, že ten kapor ešte žije a neskončil v niekoho mraziaku,keďže za posledné roky Mara dostala poriadne zabrať, a chytiť dnes veľkého kapra na tejto krásnej vode je obrovským úspechom.

  Na ceste ku mne, už bol v tom čase kamarát s manželkou a deťmi, tak som ich využil ako fotografov, aj keď len na mobil, lebo samozrejme fotoaparát ostal doma. Dodnes sa na tom smejem, že keď človek robí všetko pre to aby chytal veľké ryby, nie a nie chytiť. A keď to najmenej čaká a ide k vode možno viac kvôli relaxu , tak vtedy to príde. Aj preto ja kaprárina krásna.

Za Team Urbancarp Ján Urban

 
COPYRIGHT © URBANCARP.SK 2012 ÚVOD  |   OBCHODNÉ PODMIENKY  |   O NÁS  |   SPRÁVY OD VODY  |   ČLÁNKY / VIDEÁ  |   KONTAKT DESIGNED BY ARTLANDIA