UŽÍVATEĽ NEPRIHLÁSENÝ
Registrácia    Login
Cena :0 € Počet položiek:0
 
Správy od vody
Jakubov štart do sezóny

Dlhé jarné dni ubiehali a pomaly sa bížil deň prvej tohtoročnej rybačky.

Ja a Marek sme zvolili vhodné miesto, kde by sa môhli kapre vyskytovať a vyrazili sme. Našťastie nami vytipovaný flek bol voľný. Hneď po príchode sme rozložili bivaky a vyrazili sme na vodu.Našli sme vhodnú hranu a osadili sme bójky.Na jednu bóju sme sa rozhodli kŕmiť menej, pár guličkami okolo montáže. Pre túto stratégiu sme sa rozhodli použiť boilies v obale z atraktorov- krill black pepper. Na druhej bóji sme kŕmili boiliesom Monster crab asi 1-2 kg  denne, záviselo to od aktivity rýb.

Hneď prvý deň prišiel záber práve na krill black pepper bol to 6 kg šupináč v skvelej kondícii.Po asi pol hodnie prišiel ďalší záber na krill black pepper, ale tento kapor sa nám vypol.

Nasledujúci  deň sa zmenilo počasie,prišlo oteplenie a nemali sme ani záber. Toho sme sa dočkali až na štvrtý deň výpravy po celodennom daždi a perfektnom vetre. Celý deň sme čakali a tušili sme, že dnes by to môhlo prisť. Stalo sa .Záber prišiel opať na krill black pepper a bol to Marekov 5kg šupináč. Asi tak 45 minút po ňom prišiel záber na Monstrer craba. Plný očakávania vyrážame na čln a vychutnávame si súboj s rybou. Po príchode na breh a po odvážení zisťujeme, že je to moj nový osobák, ktorému sme navážili 14,10kg. Neprešlo ani 10 minút po pustení ryby spať do vody a Marek mal ďalšiu rybu na Monster craba. Tentokrát 11,7 kg.

  Piaty deň výpravy zase zabodoval kill black pepper. Podarilo sa mi na neho chytiť  10 kg krásavca. Nasledujúci deň  nám počasie opäť neprialo. Prestal fúkať vietor bolo prevažne slnečno. Podarilo sa nám zdolať len pár kapríkov do 3 kg.

Predposledný deň našej výpravy  oblačnosť pribúdala, vietor začínal silnieť a ja som mal poriadnu jazdu... po krásnom boji ktorý sa mi navždy vryl do pamäti som ticho uvažoval nad novým osobákom... ručička váhy po odpočítani saku sa zastavila na krásnych 16,16 kg a ja som sa opať radoval z nového osobáka.

Nasledujúce ráno sme pomali začali baliť a  záber sme už nemali. Po príchode domov sme s Marekom zhodnotili túto výpravu za vydarenú. Na tak tažkej vode ako Liptovská Mara bezpochyby je, som si ani len vo sne nepredstavoval, že by som môhol svoj osobák zväčšiť hneď  dvakrát . Všetky kapre boli v perfektnej kondícii a všetky boli vratené vode.


Naše montáže pozostávali zo šnúrky Kryston mantis gold a háčikom wide gape č 4 od kordy, dopnením o Mouthsnaggera od  CARP´R´US. Ako druhú montáž sme použivali šnúrku od Sufixu- camo skin a výborný háčik kurv shank č6.  Šnúrku sme zaťažovali  0,9g olovkom asi 3-4 cm od háčika.Táto montáž fungovala perfektne. 

Za team Urbancarp  Jakub Kúkol

 
COPYRIGHT © URBANCARP.SK 2012 ÚVOD  |   OBCHODNÉ PODMIENKY  |   O NÁS  |   SPRÁVY OD VODY  |   ČLÁNKY / VIDEÁ  |   KONTAKT DESIGNED BY ARTLANDIA