UŽÍVATEĽ NEPRIHLÁSENÝ
Registrácia    Login
Cena :0 € Počet položiek:0
 
Správy od vody
Júlové horúčavy

Opäť sa Nám ozval, Náš hokejista, ktorý počas tréningového voľna neváhal a spolu s Kamilom Macíkom  vyrazil na brehy Liptovskej Mary.

Ďalšia z mojich výprav za kaprami bola naplánovaná na júl tohto roku. Počasie, ktoré panovalo u nás na Liptove bolo skôr ako niekde pri mori – tropické. Vysoké denné teploty, ktoré ani v noci neklesali pod 20 stupňov priali viac kúpajúcim sa dovolenkárom, ako nám rybárom. Zrejme aj to malo vplyv na to, že brehy priehrady priam „zívali rybárskou prázdnotou“, pre toto obdobie tak netypickou. Ja som sa však nenechal odradiť a spolu s Kamilom sme sa rozhodli zabojovať o dáku „šupinku“.

Vopred sme si našúľali naše boilies z komponentov firmy SUCCESSFUL BAITS. Ja som vsadil na zmes RED SPICE FISH + esencia ASAFOETIDA a zmes EXCLUSIVE FISH + esencia OCTOPUS. Kamil pre zmenu vyskúšal novinku KRILL BP s totožnou esenciou a zmes PACIFIC FISH + esencia MONSTER CRAB. Taktiež sme použili aj tekuté potravy a to Liquid GLM, Liquid MONSTER CRAB, Liquid BETAIN a Liquid BLOODWORM.

Každý sme si rozkŕmili svoje lovné miesto a uložili montáže, ktoré boli zhotovené zo šnúriek KRYSTON. Z háčikov sa nám najviac osvedčili typy KURV SHANKWIDE GAPE od firmy KORDA.

Podarilo sa nám uloviť množstvo kaprov z ktorých najväčšie atakovali hranicu 12kg. Napr. 11,9kg, 11,2kg, 10,5kg, 10,4kg, 10kg. Súboje s niektorými nám ostanú ešte dlho vryté v pamäti, keď nezriedka trvali aj viac ako 30 minút a naše 2,75 lb FREE SPIRITY sa ukázali v plnej paráde. Všetky ryby samozrejme putovali späť do svojho vodného domova. S rybačkou sme tak boli spokojný hoci sa nám nepodarilo zdolať tých najväčších mohykánov, ktorí tu plávajú.

 

S pozdravom spoločne Bc. Michal Hyben a Kamil Macík, Team Urbancarp.

 
COPYRIGHT © URBANCARP.SK 2012 ÚVOD  |   OBCHODNÉ PODMIENKY  |   O NÁS  |   SPRÁVY OD VODY  |   ČLÁNKY / VIDEÁ  |   KONTAKT DESIGNED BY ARTLANDIA