UŽÍVATEĽ NEPRIHLÁSENÝ
Registrácia    Login
Cena :0 € Počet položiek:0
 
Správy od vody
Feedrová šťuka

 Michal nezaháľal ani v októbri a Tu je výsledok jeho snaženia Smile

 


Prišiel október a s jeho príchodom sa aj poriadne ochladilo. Noci už boli o poznanie dlhšie a teplota na teplomeri ukazovala nezriedka čísla v mínuse. Dokonca nám aj napadol sneh a to nielen u nás na Liptove, ale dokonca takmer na celom Slovensku. Preto sme ja a Dano Nemec rozmýšľali, čo vymyslíme za rybačku.
    Vzhľadom k pracovným a študentským povinnostiam sme sa predsa len rozhodli absolvovať vychádzky k vode aspoň na pár hodín. Náš lov sme chceli využiť najefektívnejšie ako sa len dalo. Preto sme sa začali venovať technike – Feeder. Používali sme kŕmne zmesi a method mixy určené do chladnej vody, jemné vlasce cca 0,16 – 0,12mm poprípade spletané šnúry 0,08mm a malinké háčiky. Ako nástrahy nám slúžili rôzne druhy mini peliet, mini boilies, ale aj živá nástraha ako kostné a hnojové červy. Používali sme aj partikel, ktorým bola kukurica a repka. Naším hlavným cieľom bolo zachytať si bez ohľadu na to, aké veľké ryby budeme loviť. Počas našich vychádzok sme prelovili rôzne časti Liptovskej Mary. Najčastejšie sme však navštevovali Gálovany, Trnovec a 2. Mólo. Našimi úlovkami boli najčastejšie kapríky do 50cm, pleskáče, karasy, plotice a ostrieže. A práve pri jednej takejto rybačke na 2. Móle, keď sme ťahali kapríka (cca 20cm) za kapríkom sa nám prihodil jeden kuriózny úlovok.
    Bolo asi 7 hodín večer, keď ja aj Dano sme zaznamenali súčasne záber. Obaja sme ťahali z vody svojich kapríkov. Ja som bol natešený, že konečne mám v ten deň väčšieho (cca 40cm). Keď už boli blízko brehu zrazu sme zbadali obrovský výšplech vody a ja som dostal ranu do prúta. Ledva som stihol povoliť brzdu a 14ka silón sa poriadne napol, keď mi neznáma ryba na udici začala unikať obrovskou rýchlosťou. Po súboji, ktorý trval asi 10 minút mi Dano za pomoci susedných rybárov podobral tajného súpera. Bola ním šťuka ktorá mala meter dĺžky a cca 8kg. Nemohli sme uveriť vlastným očiam, keď sme ju v jej plnej kráse videli na brehu, aká „obluda“ mi zožrala môjho 40cm kapra. Paradoxom bolo, že v ten deň okolo nás bolo vo vode nespočetné množstvo plavákov s nastraženými rybkami a voblerov, ktoré krížili vodu ani nevravím.
Veď šťastie praje pripraveným, ale hlavne tým, ktorí oň pokúšajú.


Za Team Urbancarp, Bc. Michal Hyben

 
COPYRIGHT © URBANCARP.SK 2012 ÚVOD  |   OBCHODNÉ PODMIENKY  |   O NÁS  |   SPRÁVY OD VODY  |   ČLÁNKY / VIDEÁ  |   KONTAKT DESIGNED BY ARTLANDIA